Ordinační hodiny

Po: 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Út: 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
St: 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Čt: 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Pá: 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
So: 10:00 - 12:00 Zavřeno
Ne: Zavřeno

Program prevence

Co je to program prevence?

V této sekci si budete moct přečíst články, které budou pojednávat o některém z témat, která Vás nejvíce zajímají. [Více]Archiv >>

Zajímavé články

Přehřátí - hyperterime

Léto je tu a s ním i spojené radosti, jako výlety, cestování, koupání a dovolené. [Více]


Zubní kámen - onemocnění dutiny ústní psů a koček

Zubní kámen - onemocnění dutiny ústní u psů a koček    Podle posledních studií 80 % psů a 70 % koček před dovršením dvou let vykazuje onemocnění zubů a dutiny ústní. [Více]


Ušní svrab u koček a psů

Co to je ušní svrab? [Více]Archiv >>

Počítadlo

Dnes:2762565
Tento měsíc:2799164
Celkem:4645426
Online:1

Novinky

Změna podmínek cestování se psy, kočkami a fretkami

Změna podmínek cestování se psy, kočkami a fretkami

Od 1.1.2012 byly změněny podmínky cestování se psy, kočkami a fretkami.

Od 31. prosince 2011 díky změně nařízení ES č. 998/2003 skončila povinnost provádění sérologického vyšetření na prokázání titru protilátek proti vzteklině u psů a koček při cestování do Velké Británie, Irska, Švédska a na Maltu z ostatní členských států EU.

 

Cestování se psy a kočkami do Velké Británie, Irska a na Maltu od 1. ledna 2012
Zvíře musí být:  
- označeno mikročipem  
- doprovázeno pasem
- platně očkováno proti vzteklině (očkování se stává platným

21 dnů po vakcinaci); při očkování musí být zvíře již označeno mikročipem
- ošetřeno proti echinokokóze (klíšťatům) – lhůty pro ošetření budou upřesněny nově připravovaným nařízenímCestování se psy a kočkami do Švédska od 1. ledna 2012     
Zvíře musí být:
- označeno mikročipem; označení tetováním bude  uznáváno, pokud je jasně čitelné a bylo prokazatelně provedeno před 3.7.2011
- doprovázeno pasem
- platně očkováno proti vzteklině (očkování se stává platným 21 dnů po vakcinaci); při očkování musí být zvíře již označeno dle podmínek uvedených výše

Ošetření proti echinokokóze nebude při cestování do Švédska vyžadováno.

 

Podmínky pro cestování se zvířaty najdete na stránkách Státní správy ČR  www.svscr.cz.

 

Pokud budete mít jakékoliv dotazy ohledně cestování se zvířaty, kontaktujte naše pracovníky e-mailem ordinace@vethb.cz nebo na telefonu 569 424 500.


Platba platebními kartami

Platba platebními kartami

Od února 2012 můžete při placení využít náš nový platební terminál.

 

                  

 

 

 

 


Čipování zvířat

Čipování zvířat

 

Pokud máte svého pejska registrovaného na Městském úřadě Havlíčkův Brod, můžete využít výhody uvedené ve Vyhlášce č. 6/2010 - Obecně závazná vyhláška města Havlíčkův Brod č. 6/2010 o místním poplatku ze psů. Pokud necháte Vašemu psovi aplikovat podkožní čip a registrujete číslo čipu na MÚ HB, budete mít v následujícím roce slevu na poplatku ze psů 600Kč.

Tato sleva se rovná poplatku za označení psa mikročipem. 

 

Co to je čipování a k čemu slouží?

  • Označení zvířete mikročipem slouží k přesné identifikaci daného zvířete. Je to stejně spolehlivé označení jako otisk prstu.

  • Mikročip je bezplatně registrován v BackHome registru zvířat nebo za jednorázový poplatek  170 Kč v Národním registru zvířat. Registrů je však více. 

  • Číslo čipu přečte speciální čtecí zařízení, které mají k dispozici příslušníci městské policie, pracovníci útulků a veterinární lékaři. Kód mikročipu neobsahuje Vaše jméno, telefon ani e-mail. Mikročip nelze vyhledat přes satelit. Po nalezení psa a přečtení čipu je majitel informován o nálezu zvířete. Adresu majitele zjistí pracovníci po vyhledání čísla čipu v registru.

  • Mikročipem je možné označit psy, kočky i ostatní zvířata. Čipování se provádí také u zástupců ohrožených druhů chovaných v zajetí, kteří jsou chráněni mezinárodními smlouvami, např. CITES. Mezi tato zvířata patří především exotičtí ptáci, plazi, dravci apod. Čipují se ale také fretky, koně a jiná zvířata.

 

Co je čip a jak se aplikuje?  

  • Radiofrekvenční identifikace - RFID je moderní metoda označování zvířat pomocí tzv. mikročipů.

  • Mikročip je přibližně milimetr široký a centimetr dlouhý. Je naprogramován číselným kódem, který je jedinečný a neopakovatelný. Životnost mikročipu je udávána minimálně 25 let.

  • Čip se aplikuje na levou stranu krku jednorázovým aplikátorem dodávaným ke každému čipu.

  • Čip je pouze pasivním nosičem informace, neobsahuje vlastní zdroj energie a pro své okolí i svého nositele je zcela neškodný. Navíc je povrch čipu upraven tak, aby na něj tělo psa nereagovalo jako na cizí těleso. Dražší čipy jsou vybaveny antimigrační čepičkou, která zabraňuje putování čipu.

 

              

 

Na přání Vám vystavíme i Petpas, se kterým mohou Vaši chlupatí přátelé cestovat dle požadavků jednotlivých států na dovolenou s Vámi.   

 

 


 

 


Personální změny

Personální změny

Od začátku roku 2012 se na našem pracovišti můžete setkávat s MVDr. Janem Vobrem, který bude pravidelně ordinovat v pondělí odpoledne. Zároveň zde již nepotkáte MVDr. Romana Doktora. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, kontaktujte naše pracovníky na e-mailu ordinace@vethb.cz nebo tel.: 569 424 500.


Dermatologický kurz

Dermatologický kurz

V průběhu února, března a dubna se MVDr. Martina Plodíková účastní Dermatologického kurzu pořádaného Komorou veterinárních lékařů ČR. Tento kurz povede MVDr. Jan Rybníček DipECVD a MVDr. Lucia Panáková DipECVD. Na konci kurzu obdrží absolvent diplom Absolvent dermatologického kurzu KVL ČR. 

 


« Předchozí | 1 6 11 12 13 14 15 16 17 18 20Další »

Obsah: © 2010 - 2017 Veterinární ambulance HB s.r.o.
Grafika & Programování & Design: © 2010 - 2017 Ondřej Doktor
Nette powered Dibi powered