Ordinační hodiny

Po: 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Út: 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
St: 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Čt: 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Pá: 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
So: 10:00 - 12:00 Zavřeno
Ne: Zavřeno

Program prevence

Co je to program prevence?

V této sekci si budete moct přečíst články, které budou pojednávat o některém z témat, která Vás nejvíce zajímají. [Více]Archiv >>

Zajímavé články

Přehřátí - hyperterime

Léto je tu a s ním i spojené radosti, jako výlety, cestování, koupání a dovolené. [Více]


Zubní kámen - onemocnění dutiny ústní psů a koček

Zubní kámen - onemocnění dutiny ústní u psů a koček    Podle posledních studií 80 % psů a 70 % koček před dovršením dvou let vykazuje onemocnění zubů a dutiny ústní. [Více]


Ušní svrab u koček a psů

Co to je ušní svrab? [Více]Archiv >>

Počítadlo

Dnes:2762570
Tento měsíc:2799169
Celkem:4645431
Online:1

Naše klinika má nový ultrazvukový přístroj

   Začátkem června naše Veterinární klinika rozšířila své přístrojové vybavení o jeden z nejnovějších ultrazvukových přístrojů firmy Esaote - MylabGamma. 

Tento ultrazvuk patří mezi nejlepší ve své třídě a poskytuje velmi kvalitní zobrazení a tím i rychlou a přesnou diagnózu. 


Ovládání ultrazvuku je prostřednictvím dotykové obrazovky, která nabízí různá nastavení a snímání obrazu a tím umožňuje rychlejší pracovní postup. K přístroji je možné připojit až 4 sondy. Základní sonda je mikrokovexní, 3-9 MHz, kterou máme i na našem pracovišti a dokáže bez problému vyšetřit jak malé, tak i velké zvířátko. 

Ultrazvuk je přenosný a díky integraci bezdrátového připojení je možný přenos dat do PC přes wi-fi.

Během vyšetření můžeme s tímto ultrazvukem pracovat v několika módech, které se od sebe liší způsobem vytvoření obrazu a i praktickým použitím:

  1. Klasický B-MODE - existuje ve dvou variantách – statický a dynamický režim. B-MODE dynamický je nejčastějším typem ultrazvukového snímání a bere se jako základ, pracuje se 256 stupni šedi. Příklad takového obrazu viz.níže: 

Doppler při vyšetření srdce :

  

 Doppler ledvina :

obrázek vlevo - průtok krve aortou a odstup a.renalis, obrázek vpravo - cévní řečiště ledviny  A-močový měchýř, B- ledvina, C- játra, D- slezina, E-nadledvinka, F- prostata, G-žaludek, H-tenké střevo, I – vaječníky s folikuly

 

2. M-MODE - je vlastně nástupce B-MODE, ve kterém nebylo možné zachytit pohyblivé struktury a proto zejména kardiologická vyšetření nebylo možné s úspěchem provádět. Nyní jsme schopni i my, díky tomuto přístroji s M-Modem, poskytnout kvalitní vyšetření srdce.

3.D-MODE („Dopplerovské sono“) se používá při vyšetření srdce a cév (angiografie)

Díky našemu novému přístroji Vám tedy nyní nabízíme kvalitnější kardiologické vyšetření, na které jste zvyklí a plně ho využíváte. Přístroj nám nyní také umožňuje přesnější diagnostiku procesů v oblasti dutiny břišní, jako jsou například potíže s prostatou, močovými cestami, zažívacím aparátem a další. 

Můžeme přesněji nalézt cizí tělesa, masy a novotvary. Mnohem příjemnější je však diagnostika březosti, která je na tomto přístroji srovnatelná s diagnostikou v humánní medicíně.

Věříme, že nový přístroj nám pomůže v diagnostice a terapii Vašich mazlíčků a umožní nám dělat ještě lepší práci.

 Obsah: © 2010 - 2017 Veterinární ambulance HB s.r.o.
Grafika & Programování & Design: © 2010 - 2017 Ondřej Doktor
Nette powered Dibi powered