Working hours

Mon: 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Tue: 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Wed: 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Thu: 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Fri: 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Sat: 10:00 - 12:00 Closed
Sun: Closed

FacebookPrevention programme

Co je to program prevence?

V této sekci si budete moct přečíst články, které budou pojednávat o některém z témat, která Vás nejvíce zajímají. [More]Archiv >>

Interesting facts

Přehřátí - hyperterime

Léto je tu a s ním i spojené radosti, jako výlety, cestování, koupání a dovolené. [More]


Zubní kámen - onemocnění dutiny ústní psů a koček

Zubní kámen - onemocnění dutiny ústní u psů a koček    Podle posledních studií 80 % psů a 70 % koček před dovršením dvou let vykazuje onemocnění zubů a dutiny ústní. [More]


Otodectes cynotis - cat - otitis externa

Co to je ušní svrab? [More]Archiv >>

Počítadlo

Dnes:1119430
Tento měsíc:1156029
Celkem:3002291
Online:1

News

Rohovková bruska Algerbrush

Rohovková bruska Algerbrush

Na naší klinice nabízíme unikátní a šetrné ošetření rohovkových vředů a corneálního sekvestru u koček . Ošetření se provádí hlavně u nehojících se stavů rohovky, a to pomocí speciální rohovkové brusky – Algerbrush.

Ošetření je možné provádět u klidných pacientů pouze v lokální anestezii oka, kdy se do oka aplikuje anestetikum a pacient již samotný zákrok necítí. U pacientů, kteří nejsou schopni zákrok podstoupit jen v lokální anestezii, provádíme mírnou sedaci.

Po ošetření oka bruskou nasazujeme na postižené oko bandážní čočku, pod kterou lze průběžně kontrolovat průběh hojení. Čočka se ponechá v oku po dobu 3 týdnů. Toto ošetření minimalizuje invazivní oftalmologické zákroky a je pro naše pacienty velkým přínosem.


Přehřátí - Hypertermie

Přehřátí - Hypertermie

Léto je tu a s ním i spojené radosti, jako výlety, cestování, koupání a dovolené.
Nezapomínejme, že stejně jako pro nás je horké počasí někdy náročné, tak ale i pro naše zvířecí kamarády.

U lidí dochází při přehřátí organismu k pocení. Odpařování potu z povrchu lidského těla způsobuje účinné ochlazování. U zvířat  ale nedochází k pocení v pravém slova smyslu, ale ochlazuje se jejich organismus jinak, například zrychleným dýcháním s vyplazeným jazykem, což však není tak účinné jako pocení u lidí. Přehřátí organismu může způsobit vážné zdravotní problémy, v horším případě i smrt zvířete.
Více informací najdete v sekci Zajímavé články.


Změna ordinační doby

Změna ordinační doby

Příští týden, 5.- 6.7.2016 bude naše klinika zavřená z důvodu státních svátků. Akutní případy ošetříme na tel. čísle 724 704 470. 

 

Přejeme Vám klidné prožití volných dnů s Vašimi mazlíčky a těšíme se na Vaši návštěvu opět ve čtvrtek, 7.7.2016.


Bravecto - jednička v boji proti parazitům.

Bravecto - jednička v boji proti parazitům.

Tak jako každý rok očekáváme s příchodem jara zvýšený výskyt ektoparazitů, především blech a klíšťat.

A protože boj s nimi není jednoduchý a každým rokem se jejich odolnost zvyšuje, musíme připomenout několik zásad, jichž by měli majitelé psů a koček dbát, aby bylo dosaženo co nejvyšší možné protekce. Způsob ochrany proti oběma jmenovaným ektoparazitům je v podstatě stejný ale liší se způsob podání i obsažené látky. Na trhu je velký výběr antiparazitálních obojků. Můžeme také použít pipety, tzv.spot-on kapky, které se aplikují na kůži v místě mezi lopatkami. Dále můžeme zakoupit antiparazitika ve formě sprejů. Z vlastní zkušenosti se nám ale nejvíce osvědčilo ošetření perorálními tabletami Bravecto. Bravecto je ochucená tableta, kterou pes slupne jako pamlsek a která má několik výhod. Na rozdíl od spot-onů se nemusí řešit koupání před a po aplikaci tabletky. Neuvolňuje se na kůži zvířátka žádný prášek jako u obojků, tudíž nedráždí kůži a neprovokuje například alergickou reakci. Je dobře snášen a výborně funguje jak na blechy, tak na klíšťata po dobu tří měsíců. Majitelé, kteří podali Bravecto v roce 2015, se k nám letos rádi pro tabletku vrací, jelikož účinkuje spolehlivě, dá se říci dlouhodobě (3 měsíce) a způsob podání je velmi jednoduchý. Přijďte i Vy do naší ordinace, rádi se Vám budeme věnovat a vybereme Vám vhodnou ochranu proti vnějším parazitům.

 Stanovujeme C-raktivní protein

Stanovujeme C-raktivní protein

Na naší klinice nabízíme nové vyšetření za účelem stanovení hladiny C-reaktivního proteinu v krvi.

Co to je C-reaktivní protein?

C-reaktivní protein (CRP), patří mezi tzv. proteiny akutní fáze, které se podílí na přirozené imunitní odpovědi organismu. Při poškození organismu se rozvíjí zánětlivá odpověď, kdy je CRP ve zvýšené míře tvořen játry a vylučován do krve. Již za 6 hodin po vzplanutí zánětlivého procesu nebo po jiném náhlém poškození tkání, dochází k vzestupu koncentrace CRP v krvi, která může dosáhnout až tisícinásobných fyziologických hodnot. Stanovení hladiny CRP v krvi slouží hlavně k prokázání přítomnosti zánětlivého procesu. Nejvyšší hodnoty CRP se vyskytují v případě bakteriální infekce. Vyšetření tak lze použít k rozlišení infekce bakteriální od virové.

Kdy je stanovení C-reaktivního proteinu indikováno?  

1) Poruchy hojení ran /posttraumatické /pooperační 
2) Aseptická meningitida (Steroid responsive Meningitis-Arteritis- SRMA) 
3) Infekce/autoimunitní onemocnění

Toto vyšetření tedy v zimním období slouží nejčastěji pro odlišení virové a bakteriální infekce. Může tedy nasměrovat léčbu pacientů bez použití antibiotik.

Více informací získáte v sekci zajímavé články. 


« Previous | 1 2 3 4 6 10 15 19Next »

Obsah: © 2010 - 2016 Veterinární ambulance HB s.r.o.
Grafika & Programování & Design: © 2010 - 2016 Ondřej Doktor
Nette powered Dibi powered