Ordinační hodiny

Po 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Út 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
St 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Čt 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
So 10:00 - 12:00 Zavřeno
Ne Zavřeno

Rozpis služeb lékařů

Nová posila našeho teamu!

Posledním, oficiálně ještě nepředstaveným, nicméně mnohými z Vás již oblíbeným členem našeho kolektivu je MVDr. Jiří Žák. S panem doktorem jsme začali jednat na jaře tohoto roku a jsme opravdu velmi rádi, že se rozhodl pro nás pracovat. Pan doktor pochází z Moravy a ve veterinární praxi se pohybuje již několik let. Strávil jistý čas i na Univerzitě, kde učil mladé studenty veterinární medicíny. Pan doktor je velký ochránce zvířat a v této oblasti se i aktivně angažuje. U nás na klinice se již skvěle zapracoval, nicméně jako nově příchozí to nemá lehké. Věříme, že mu společně pomůžeme zabydlet se v Havlíčkově Brodě a třeba mu dáme i pár tipů kam na výlet tady po okolí.

Nový přístroj na vyšetření krve

Někdy je třeba říci Sbohem a my jsme tak učinili minulý týden, kdy jsme se rozloučili s naší předchozí laboratorní technikou. Ač ještě neměla zdaleka odslouženo dost, rozhodli jsme se pro výměnu za přístroje od jiné firmy, které dlouhodobě důvěřujeme a do jejíž laboratoře pravidelně zasíláme vzorky na specializované vyšetření.

V následujících příspěvcích Vám postupně představíme některá nová vyšetření, která jsme na počkání schopni umožnit.

SDMA je parametr, který nám pomůže rozpoznat potíže s ledvinami ve velmi časném stadiu a díky tomu jsme schopni adekvátně zareagovat. Vyšetření je vhodné pro predepisovaná plemena a pro starší pacienty a provádí se ze vzorku krve.

Vice informací Vam rádi poskytneme v ordinaci, neváhejte se nás kdykoliv zeptat!

Náš team se rozrůstá!

Vítáme MVDr. Elišku Babincovou!

Někteří z Vás v ordinaci již potkali nové tváře a jednou z nich je naše paní doktorka Eliška. Paní doktorka pracuje pro kliniku na částečný úvazek a můžete ji tedy potkat zejména v dopoledních hodinách. Odpoledne se věnuje své malé dcerce a rodině. Pro náš kolektiv je velikým přínosem, protože se zaměřuje zejména na kardiologii a přebírá postupně péči o všechny naše pacienty, které srdíčko zlobí. Přestože je s námi krátkou dobu, už se stihla o víkendu i vzdělávat a zúčastnila se Kardiologických dnů, kde se probíraly novinky v léčbě onemocnění srdce psů a koček.

Prodloužený víkend

V tomto týdnu nás čeká prodloužený víkend a jako každý rok, i my potřebujeme trošku vysadit a někam si vyrazit.

Klinika bude zavřená od pátku 5.7. do neděle 7.7.2019 ale jakékoliv potíže nebo konzultace s Vámi vyřešíme v rámci pohotovosti. Pohotovostní službu budeme držet klasicky 24 hodin denně, jak jste u nás zvyklí.

V případě potřeby volejte na tel.: +420 724 025 086.

Klidné svátky strávené s Vašimi blízkými přeje team Veterinární kliniky HB s.r.o.

Přehřátí psů v období vlny veder

Tento víkend došlo na mezinárodní výstavě psů v Brně opět k tragédii, která zamávala psím světem. Vystavovatelka nechala v autě dva psy. Došlo k jejich přehřátí a konec byl nadmíru smutný. Jeden pes to nepřežil a druhý bojoval o život. Na riziko spojené s vlnou veder upozorňujeme každý rok, a i přesto vídáme na parkovištích psy zavřené v autě. S vedry ale souvisí i další aktivity, které běžně se psy provozujeme. Dlouhé procházky, házení létajícího talíře, klacku nebo míčku u vody a klasické tréninky poslušnosti by měly být v letním období výrazně omezeny a prováděny výhradně v brzkých ranních nebo pozdějších večerních hodinách.

Prosíme každého, kdo by zahlédl v těchto dnech psa zavřeného na parkovišti v autě, aby se pokusil najít majitele za pomoci informačního centra v obchodním domě nebo hned volal městskou policii. V této situaci není ani rozbití okna u auta považováno za poškození cizí věci, přece jen se jedná o život živého tvora. V autě stoupá teplota již po 15 minutách na 55°C, přičemž některé studie uvádějí i hodnoty okolo 70°C. Malý pes vážící do 5 kg je ohrožen již půlhodinovým pobytem v takovém autě, byť s otevřenými okénky. Velcí psi na tom ale nejsou o moc lépe. Obecně je termoregulační systém zvířat oproti tomu lidskému výrazně omezen a pobyt v takto horkém prostoru je pro ně tedy život ohrožující.

Věříme, že tento incident, který se stal minulý víkend v Brně, byl pro letošek ten poslední. V případě podezření na přehřátí Vašeho zvířete nás neváhejte okamžitě kontaktovat, a to v jakoukoliv hodinu. Naše pohotovostní telefonní číslo je +420 724 704 470.

Šířením tohoto postu můžete zachránit život, tak za to budeme rádi!

S přáním pěkného léta team Veterinární kliniky HB s.r.o.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace