Ordinační hodiny

Po 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Út 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
St 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Čt 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
So 10:00 - 12:00 Zavřeno
Ne Zavřeno

Rozpis služeb lékařů

Povinné čipování psů v roce 2020

Novinky v psím světě pro rok 2020

Xana z Mešinské Hájovny je jedno z našich letošních štěňátek a tak ví, že od roku 2020 musí být označená čipem.

Mnozí z Vás už jistě zaslechli, že od roku 2020 bude v ČR čipování všech psů povinné. Povinnost se váže na platnost vakcinace proti vzteklině. Znamená to, že pes bez čipu bude od 1.1.2020 považován za „nevakcinovaného“ se všemi důsledky. Máme pro Vás ale hned několik dobrých zpráv!

  1. Čipování nebolí! Pod kůži mezi lopatky vpravíme pejskovi čip velikosti zrnka rýže a pejsek si toho ani nevšimne…
  2. Je to rychlé! Jen spolu vyplníme do formuláře údaje o Vašem bydlišti a pejskovi a můžete utíkat domů…
  3. Moc to nestojí! Čipování se pohybuje v podobné cenové relaci jako očkování…
  4. Majitelé pejsků, kteří mají psy nahlášené na Městském úřadě v Havlíčkově Brodě mohou využít SLEVY Z POPLATKU ZE PSŮ a mít tak čipování hrazené od města!!! Více na stránkách Města Havlíčkův Brod

Na čipování se objednávat nemusíte, ale pokud si chcete ušetřit čas a nečekat v parních letních dnech v čekárně, rádi Vás objednáme na konkrétní hodinu.

Volejte na tel.: 724 704 470

Za sdílení informace o této novince budeme rádi!

Pojištění PetExpert

Naše klinika Vám pomůže Vašeho pejska nebo kočičku pojistit.

Uvažovali jste někdy o uzavření pojištění pro vašeho pejska, nebo kočičku? Nyní je naše klinika partnerem pojišťovny PetExpert, která zajišťuje pojištění pejsků a kočiček. Více informací naleznete na tomto webu, nebo přímo u nás v ordinaci. Rádi Vám všechno vysvětlíme. :-) https://www.petexpert.cz/

Pozor na zvýšený výskyt blech!

Podzim už nám na dveře zaklepal a zima zaklepe co nevidět. My ale nechceme, aby zaklepaly i blechy v kožíšku našich miláčků! Připomínáme Vám proto, že období, kdy se blechy snaží co nejvíce rozmnožit a dostat do tepla Vašich domovů je tady a my jsme připraveni jim v tom zabránit. Tabletky, obojky, kapičky za krk, to vše máme nachystané v plné zbroji, tak se nezapomeňte zastavit!

Budeme se na Vás těšit a s výběrem vhodného přípravku Vám rádi poradíme. 😉

Nově nabízíme biochemické vyšetření SDMA

Nově jsme u nás na klinice zařídili biochemické vyšetření SDMA.Umožní nám diagnostikovat problémy s ledvinami ještě předtím, než se projeví. Přijďte s kočičkou i vy!

Nově jsme u nás na klinice zařídili biochemické vyšetření SDMA. Jedná se o ledvinový biomarker, který je typický pro hodnocení funkce ledvin. SDMA je aminokyselina, která se vylučuje téměř výhradně ledvinami, a proto je to přesný ukazatel funkce ledvin. Bylo prokázáno, že SDMA je spolehlivějším ukazatelem funkce ledvin než kreatinin, což veterinářům umožňuje dříve než kdy předtím detekovat u zvířat akutní poškození ledvin a chronické onemocnění ledvin.

Na chronické selhání ledvin trpí zejména starší kočičky, a proto bychom doporučili preventivní vyšetření krve u všech starších kočiček.

Očkování králíků

Králíky ohrožuje několik chorob, které mohou při zanedbání péče a hygieny úplně zničit celé chovy. Nejznámější a nejobávanější nemocí je asi mor králíků. Mor se projevuje rychlým úhynem mnoha králíků najednou. Uhynou za příznaků dušení, leckdy mívají na nozdrách kapičky krve nebo pěnu. Onemocnění je virové a dá se před ním bránit jediným, ale velmi efektivním způsobem? očkováním. I u něho se musí dodržet několik pravidel.

Je rozumné mít naočkované samice, které pak dokážou mláďatům předat takzvanou kolostrální imunitu (ochranné látky v mléce). Mláďata se pak očkují až v 10 týdnech, kdy mají svůj imunitní dostatečně vyvinut, aby se mohla naočkovat. Dalším nebezpečným virovým onemocněním je myxomatóza králíků. Prvním příznakem onemocnění bývají pouze uzlíky v uších, které se mění v boule, které postupují na celé tělo. Časté jsou výtoky z nozder a dýchací problémy. Před hmyzem, který onemocnění přenáší neexistuje efektivnější ochrana, než je opět vakcinace. Vakcíny proti myxomatóze drží ochranu asi 3 měsíce a u chovných králíků bývá nutné přeočkování.Nej­důležitější onemocnění, proti kterému se však očkovat nedá je kokcidióza.

Toto onemocnění bývá chovateli podceňováno, proto bývá příčinou nejvíce úhynů. Nemoc se projevuje průjmy, nadmutím, skřípáním zubů, vyhublostí („pilkovitou páteří“) a občasnými úhyny. Náchylná jsou zvláště mláďata, leckdy vyhynou celá hnízda najednou. U takové pohromy bývá vina svalována na mor a jsou-li králíci již očkováni tak „vakcína nefunguje“. Není to však pravda, je potřeba jen dodržovat hygienu chovu a včas a správně používat léky proti kokcidióze. V naší ordinaci lze léky proti kokcidióze zakoupit, většinou se přidávají do vody, a funguje jako prevence onemocnění. Toto zvládne chovatel doma sám bez problémů.

Očkování králíků proti moru a myxomatóze zajišťuje naše ordinace výjezdy k chovatelům. Celý proces vakcinace je velice rychlý a nenáročný.

Přejeme mnoho chovatelských úspěchů. 😊

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace