Ordinační hodiny

Po 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Út 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
St 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Čt 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
So 10:00 - 12:00 Zavřeno
Ne Zavřeno

Rozpis služeb lékařů

Očkování králíků

Králíky ohrožuje několik chorob, které mohou při zanedbání péče a hygieny úplně zničit celé chovy. Nejznámější a nejobávanější nemocí je asi mor králíků. Mor se projevuje rychlým úhynem mnoha králíků najednou. Uhynou za příznaků dušení, leckdy mívají na nozdrách kapičky krve nebo pěnu. Onemocnění je virové a dá se před ním bránit jediným, ale velmi efektivním způsobem? očkováním. I u něho se musí dodržet několik pravidel.

Je rozumné mít naočkované samice, které pak dokážou mláďatům předat takzvanou kolostrální imunitu (ochranné látky v mléce). Mláďata se pak očkují až v 10 týdnech, kdy mají svůj imunitní dostatečně vyvinut, aby se mohla naočkovat. Dalším nebezpečným virovým onemocněním je myxomatóza králíků. Prvním příznakem onemocnění bývají pouze uzlíky v uších, které se mění v boule, které postupují na celé tělo. Časté jsou výtoky z nozder a dýchací problémy. Před hmyzem, který onemocnění přenáší neexistuje efektivnější ochrana, než je opět vakcinace. Vakcíny proti myxomatóze drží ochranu asi 3 měsíce a u chovných králíků bývá nutné přeočkování.Nej­důležitější onemocnění, proti kterému se však očkovat nedá je kokcidióza.

Toto onemocnění bývá chovateli podceňováno, proto bývá příčinou nejvíce úhynů. Nemoc se projevuje průjmy, nadmutím, skřípáním zubů, vyhublostí („pilkovitou páteří“) a občasnými úhyny. Náchylná jsou zvláště mláďata, leckdy vyhynou celá hnízda najednou. U takové pohromy bývá vina svalována na mor a jsou-li králíci již očkováni tak „vakcína nefunguje“. Není to však pravda, je potřeba jen dodržovat hygienu chovu a včas a správně používat léky proti kokcidióze. V naší ordinaci lze léky proti kokcidióze zakoupit, většinou se přidávají do vody, a funguje jako prevence onemocnění. Toto zvládne chovatel doma sám bez problémů.

Očkování králíků proti moru a myxomatóze zajišťuje naše ordinace výjezdy k chovatelům. Celý proces vakcinace je velice rychlý a nenáročný.

Přejeme mnoho chovatelských úspěchů. 😊

Kompletní péče o srst

Na naší klinice zajišťujeme ošetření srsti Vašich domácích mazlíčků. Jedná se o kompletní péči o srst pacientů, kteří trpí extrémním strachem.

Tito mazlíčci se většinou nenechají ošetřit doma ani v salonu. U takových pacientů provedeme na přání majitele kompletní ošetření srsti, uší i drápků v sedaci pod dohledem veterinárního lékaře. Naše sestřička absolvovala kurz stříhání a péče o srst psů a koček a ráda se Vám bude věnovat. Doporučí Vám vhodné šampony a kondicionéry, poradí Vám s výběrem hřebenů a s výživou zaměřenou na kvalitu srsti.

Neváhejte nás kontaktovat osobně na klinice nebo pomocí telefonu 724 704 470, e-mailu ordinace@vethb.cz a Facebooku.

Poradenství z hlediska výživy, výcviku a další slu

V naší ordinaci Vám rádi poradíme v oblasti chovatelských potřeb. Pomůžeme Vám s výběrem vhodného vodítka, obojku nebo postroje, které jsou velmi důležité z hlediska zdravého držení těla a páteře u psů. Dále Vám poradíme s výběrem zdravotně nezávadných hraček a her pro zabavení vašeho pejska. Nabízíme Vám poradenství v oblasti výcviku psů a pomůžeme Vám vyřešit nežádoucí chování koček i psů. Na naší klinice se také stále vzděláváme v oblasti výživy zvířat, rádi Vám tedy vybereme vhodné krmivo.

Rohovková bruska Algerbrush

Na naší klinice nabízíme unikátní a šetrné ošetření rohovkových vředů a corneálního sekvestru u koček. Ošetření se provádí hlavně u nehojících se stavů rohovky, a to pomocí speciální rohovkové brusky.

Ošetření je možné provádět u klidných pacientů pouze v lokální anestezii oka, kdy se do oka aplikuje anestetikum a pacient již samotný zákrok necítí. U pacientů, kteří nejsou schopni zákrok podstoupit jen v lokální anestezii, provádíme mírnou sedaci.

Po ošetření oka bruskou nasazujeme na postižené oko bandážní čočku, pod kterou lze průběžně kontrolovat průběh hojení. Čočka se ponechá v oku po dobu 3 týdnů. Toto ošetření minimalizuje invazivní oftalmologické zákroky a je pro naše pacienty velkým přínosem.

Bravecto - jednička v boji proti parazitům

Tak jako každý rok očekáváme s příchodem jara zvýšený výskyt ektoparazitů, především blech a klíšťat.

A protože boj s nimi není jednoduchý a každým rokem se jejich odolnost zvyšuje, musíme připomenout několik zásad, jichž by měli majitelé psů a koček dbát, aby bylo dosaženo co nejvyšší možné protekce. Způsob ochrany proti oběma jmenovaným ektoparazitům je v podstatě stejný ale liší se způsob podání i obsažené látky. Na trhu je velký výběr antiparazitálních obojků. Můžeme také použít pipety, tzv.spot-on kapky, které se aplikují na kůži v místě mezi lopatkami. Dále můžeme zakoupit antiparazitika ve formě sprejů. Z vlastní zkušenosti se nám ale nejvíce osvědčilo ošetření perorálními tabletami Bravecto. Bravecto je ochucená tableta, kterou pes slupne jako pamlsek a která má několik výhod.

Na rozdíl od spot-onů se nemusí řešit koupání před a po aplikaci tabletky. Neuvolňuje se na kůži zvířátka žádný prášek jako u obojků, tudíž nedráždí kůži a neprovokuje například alergickou reakci. Je dobře snášen a výborně funguje jak na blechy, tak na klíšťata po dobu tří měsíců. Majitelé, kteří podali Bravecto v roce 2015, se k nám letos rádi pro tabletku vrací, jelikož účinkuje spolehlivě, dá se říci dlouhodobě (3 měsíce) a způsob podání je velmi jednoduchý. Přijďte i Vy do naší ordinace, rádi se Vám budeme věnovat a vybereme Vám vhodnou ochranu proti vnějším parazitům.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace