Ordinační hodiny

Po 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Út 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
St 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
Čt 9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
9:00 - 11:00 14:00 - 18:00
So 10:00 - 12:00 Zavřeno
Ne Zavřeno

Rozpis služeb lékařů

POHOTOVOST, samozřejmost nebo nadstandart?

Určitě jste Vy nebo Vaši známí někdy potřebovali veterinární pohotovost pro Vašeho pejska nebo kočičku. V poslední době se nám stává, že ošetřujeme mazlíčky klientů od Čáslavi, Kutné Hory, Pacova a okolí Humpolce nebo Hlinecka. Veterinární kliniky totiž již velmi zřídka POHOTOVOST slouží. Vzhledem k tomu, že se blíží období státních svátů bychom Vám tímto příspěvkem rádi přiblížili, co to obnáší POHOTOVOSTNÍ službu poskytovat.

  • POHOTOVOST je v ČR pro veterináře dobrovolná a narozdíl od zahraničí tuto službu kliniky nemusí poskytovat
  • POHOTOVOST sloužící veterinární lékař často stráví celou noc na operačním sále a druhý den jde do práce jako obvykle, což je velmi vyčerpávající
  • zaplatit personál sloužící veterinární POHOTOVOST je pro kliniku velmi finančně náročné
  • v rámci POHOTOVOSTI jsme často žádáni o návštěvu u klienta doma, což obnáší návštěvy v odlehlých oblastech v nočních hodinách a to je samo o sobě již velmi rizikové
  • klienti volající POHOTOVOSTNÍ telefonní číslo jsou často velmi vystresovaní a může být velmi náročné s nimi komunikovat

Naše klinika POHOTOVOSTNÍ službu vždy nabízela a nabízet bude i nadále. Tato služba je za příplatek, který se mění dle hodiny a náročnosti ošetření. Cenu s Vámi vždy probere sloužící veterinární lékař.

Nemusíte tedy mít obavy, v období státních svátků, Vánoc i Nového roku tady pro Vás opět budeme.

Paní doktorka Martina je zpátky

Poslední představení-nebo spíš připomenutí-člena našeho teamu…

Mnozí z Vás si již všimli, že je paní doktorka Martina, jak jí většina z Vás oslovuje, zpátky v České Republice. V ordinaci ji však zastihnete pouze na vyžádání. Věnuje se především administravě a chodu kliniky. Od ledna bude mít náš kolektiv ale další posilu, která bude zpočátku na kliniku dohlížet z kočárku. Paní doktorka se však stihne ještě letos v září zúčastnit Evropského dermatologického kongresu, odkud jistě přinese nové poznatky v léčbě kožních potíží psů a koček.

Nová posila našeho teamu!

Posledním, oficiálně ještě nepředstaveným, nicméně mnohými z Vás již oblíbeným členem našeho kolektivu je MVDr. Jiří Žák. S panem doktorem jsme začali jednat na jaře tohoto roku a jsme opravdu velmi rádi, že se rozhodl pro nás pracovat. Pan doktor pochází z Moravy a ve veterinární praxi se pohybuje již několik let. Strávil jistý čas i na Univerzitě, kde učil mladé studenty veterinární medicíny. Pan doktor je velký ochránce zvířat a v této oblasti se i aktivně angažuje. U nás na klinice se již skvěle zapracoval, nicméně jako nově příchozí to nemá lehké. Věříme, že mu společně pomůžeme zabydlet se v Havlíčkově Brodě a třeba mu dáme i pár tipů kam na výlet tady po okolí.

Nový přístroj na vyšetření krve

Někdy je třeba říci Sbohem a my jsme tak učinili minulý týden, kdy jsme se rozloučili s naší předchozí laboratorní technikou. Ač ještě neměla zdaleka odslouženo dost, rozhodli jsme se pro výměnu za přístroje od jiné firmy, které dlouhodobě důvěřujeme a do jejíž laboratoře pravidelně zasíláme vzorky na specializované vyšetření.

V následujících příspěvcích Vám postupně představíme některá nová vyšetření, která jsme na počkání schopni umožnit.

SDMA je parametr, který nám pomůže rozpoznat potíže s ledvinami ve velmi časném stadiu a díky tomu jsme schopni adekvátně zareagovat. Vyšetření je vhodné pro predepisovaná plemena a pro starší pacienty a provádí se ze vzorku krve.

Vice informací Vam rádi poskytneme v ordinaci, neváhejte se nás kdykoliv zeptat!

Náš team se rozrůstá!

Vítáme MVDr. Elišku Babincovou!

Někteří z Vás v ordinaci již potkali nové tváře a jednou z nich je naše paní doktorka Eliška. Paní doktorka pracuje pro kliniku na částečný úvazek a můžete ji tedy potkat zejména v dopoledních hodinách. Odpoledne se věnuje své malé dcerce a rodině. Pro náš kolektiv je velikým přínosem, protože se zaměřuje zejména na kardiologii a přebírá postupně péči o všechny naše pacienty, které srdíčko zlobí. Přestože je s námi krátkou dobu, už se stihla o víkendu i vzdělávat a zúčastnila se Kardiologických dnů, kde se probíraly novinky v léčbě onemocnění srdce psů a koček.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace